Çocukların Güvenlik Kontrol

Çocuğunuzu Kontrolde ve Güvende Tutun.

Saç örneğinden yapılan Laboratuvar incelemesinde çocuğunuzun uyuşturucu veya sentetik madde kullanıp kullanmadığını öğrenin.

Uyuşturucu konusunda tehlikenin, bilinenin aksine okul önlerinde değil, her yerde olduğu gözleniyor !..

Parklar ve kafelerde satış

Özellikle sokak satıcısı olarak tabir edilen kişilerin okul çevrelerini mesken tuttuğu ve okullara yakın park ve kafelerde öğrencilere uyuşturucu sattıkları kaydediliyor. Uyuşturucu kullanan öğrencilerin para bulmak amacıyla arkadaşlarına da bu alışkanlığı kazandırdıkları kaydedilirken, aileler çaresiz kalıyor.

Arkadaşlar teşvik ediyor

Özellikle sigara kullanan öğrencilerinin çok büyük bir bölümünün arkadaşlarının teşvikiyle en az bir defa esrar veya hap kullandığı belirlenirken, bunlardan önemli bir bölümünün uyuşturucu bağımlısı olduğu ortaya çıktı. Çocuklarının uyuşturucu kullanmaya başlamasını davranışlarındaki değişikliklerle anlayan ailelerin bir çoğu, bu alışkanlığı toplum tarafından ayıplanmamak adına gizlemeye çalışıyor.

Uyuşturucu tehlikesi TÜİK raporlarına da yansıdı.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yapılan araştırma son dönemde çok sayıda gencin hayatını yitirmesine sebep olan bonzai kullanımının 11 yaşının altında düştüğünü ortaya koydu. Güvelik birimlerine gelen çocukların %41,9’u bağımlılık yapan madde kullandığı tespit edildi.