Özel Dedektiflik Ücreti Nasıl Belirlenir?

Genelde ilk kez Özel Dedektif hizmetlerine ihtiyaç duyan kişiler nasıl bir hizmet alacağı konusunda bir tecrübeye sahip değildir.

Daha çok TV dizilerinden etkilenerek Özel Dedektifin her işi yapabileceği gibi olağanüstü becerilere sahip olduğu düşünülmektedir.

İnsanlar hayatları boyunca birçok sorunla karşılaşır ve bu sorunları çeşitli yöntemlerle çözerler. Ancak kendi imkânları ile sorunları çözmeye çalışırken bazen içinde çıkılmaz hale gelen iş ve özel hayatımızı derinden etkileyen sorunlarla karşılaşılır. Bu noktada Özel Dedektife ihtiyaç duyulur.

Özel hayatı, aile hayatı ve iş hayatını derinden ilgilendiren bir sorun ve olayla karşılaşan kişiler ilk önce internet üzerinden Özel Dedektif aramaya başlar.

İnternette yüzlerce, binlerce Özel Dedektif ilanları ile karşılaşır. Arama motorlarında reklam veren ve ilk sıralarda ki Özel Dedektiflerle iletişime geçer.

Özel Dedektiflik Hizmetleri konusunda hiçbir tecrübeye sahip olmayan kişiler ilk önce Özel Dedektifi telefonla arayıp ücreti sorar ve karşısındaki kişinin yaklaşımına göre karar verir.

Telefonda konuştuğu kişi ve internette ilanlarını gördüğü kişi ve firmaların ne kadar güvenilir olduğunu, gerçek bir kişi ya da firma olduğunu fark etmeden özel bilgilerini paylaşarak hizmet satın almak için bir ücret öder.

Özel Dedektif olduğunu zanneden kişiye ödediği ücretin karşılığı olan hizmeti alamayacağı gibi dolandırılma ile karşı karşıya kalır.

Çoğunlukla gizli yapılan bu işlerde karşı taraf tehdit ve şantajlarla ve üzerine hakaretlerle aldığı ücretin üzerine yatar ve hiç bir şey yapılamaz.

Özel Dedektif Tutarken Dikkat Edilmesi Gerekenler.

Her işin Niteliği Bölgesi ve Çalışma koşulları farklılık içerdiğinden Özel Dedektiflik ücretli karşılıklı görüşmede belirlenir.

İlk önce hizmet alacağınız Özel Dedektifli incelemeniz gerekiyor.

  • Özel Dedektifler Derneği üyesi mi? 
  • Gerçek bir firması var mı?
  • Adı ve soyadı gerçek mi?
  • Ofis Adresi gerçek mi?

Bu sorgulama ve incelemeden sonra Özel Dedektifi arayıp ofisinde görüşme yapmalısınız. Çünkü ofiste yapacağınız görüşmede hem siz Özel Dedektifi tanımış olacaksınız hem de Özel Dedektif sizi tanımış olacaktır. Bu görüşmede Özel Dedektifin şirket bilgileri, mesleki belgeleri ve gerçek ismini öğrenme ve inceleme şansınız olacaktır.

Ayrıca talep ettiğiniz hizmet ile ilgili var olan sorunun tüm detaylarının görüşülmesi, sorunun çözümüne yönelik çalışma yöntemlerinin karşılıklı olarak belirlenmesi ve yapılacak çalışma ve yöntemlerine uygun olarak gerçek bir ücret belirlenip sözleşmeye yazılması en önemli husustur.

Lütfen Unutmayın !...

Telefonda ve Özel Dedektifin ofisinin dışında yapacağınız her görüşme risk oluşturmaktadır.

_____________________

Özel Dedektiflik Ücreti Belirleme ve Görüşme Ücreti

Her işin Niteliği Bölgesi ve Çalışma koşulları farklılık içerdiğinden Ücretlendirme karşılıklı görüşmede belirlenir.

Tüm işler sözleşmeye dayalı olarak yapılmaktadır.
Hukuksal dayanağı olmayan hiç bir iş kabul edilmez. Üçüncü şahıslara kesinlikle bilgi verilmez.

Yapılan çalışma sonucunda elde edilen bilgi ve belgeler kesin doğruluğu teyit edildikten sonra müşteriye teslim edilir.

Karşılıklı görüşmede belirlenen ücretin %60'ı peşin alınır. %40'ı iş bitiminde alınır.

Karşılıklı görüşmede anlaşma sağlanan işlerde tüm masraflar dahil olarak ücret belirlenip sözleşmeye yazılır. Müşteriden ekstra hiç bir ücret talep edilmez. Fiyatlara KDV dahil değildir.

Görüşme ücreti:
Görüşmelerin ofisimizde karşılıklı yapılması müşteri açısından önemlidir. Müşteri kurumsal yapımızı ve çalışma sistemimizi görmesi ve değerlendirmesi açısından ofisimizde görüşmeyi uygun buluyoruz.

Geçerli bir sebeple ofisimize gelemeyen müşterilerin talepleri doğrultusunda ofis dışında görüme ve diğer ücretler.

Ofiste Görüşme Ücreti:

           Mesai Saatleri içinde Saat 10,00 ile 17,00 arası  200 TL

           Özel Randevu Mesai Saatleri Dışında Saat 18.00 ile 21.00 arası 400 TL 

İstanbul içi ofis dışında görüşme: 750 TL 
İstanbul dışı diğer şehirler: 2.000 TL dır