Soya Ağacı Araştırma - Arka Plan

SOY AĞACI – SECERE ARAŞTIRMALARI

E-Devlet’ten alınan ALT ÜST SOY bilgileri kapsamında atalarının öncesine ulaşmak isteyen ve bu amaçla araştırma talep edenlerin izlemesi gerek yol, Elinizde Osmanlı Dönemine ait herhangi bir belgenin bulunması gerekiyor. Eğer atalarınıza ait herhangi bir belgeniz var ise o zaman Devlet Arşivlerinden geriye dönük araştırma yapılabilmesi mümkündür.
Osmanlı Dönemine ait herhangi bir belgeniz var ise atalarınız ile ilgili araştırma yapıldığını bilmeniz gerekir.

Atalarınızın hikâyelerini ve soy ağacınızın bilinmeyenleriyle birlikte araştırmayı hiç düşündünüz mü?

Ayrıca, İsmail Yetimoğlu ve ekibi,

Osmanlı Dönemi veya Cumhuriyet Döneminde Türkiye’de doğmuş gayrimüslim (Hırstıysan, Ermeni ve Yahudi) vatandaşların nüfus kayıt bilgilerine ulaşmak, aile soy ağacını çıkarmak ve günümüzde yaşayan mirasçılarına ulaşmak için Hem Osmanlı Arşivleri hem de Kilise ve sinagog kayıtlarının incelenmesi yapılabiliyor.  

MaviAy Özel Dedektiflik Şirketinden profesyonel araştırmacılar (özel şecere uzmanları), Türkiye’de, talep üzerine aile ağacı oluşturmalarına yardımcı olacak herhangi bir ipucu bulmak için eski kayıtları (Osmanlı İmparatorluğu Dönemi Arşivi)  Kilise ve Sinagog arşiv incelemeleri yapıyor.   

ÖDD - Özel Dedektifler Derneği Başkanı ve Maviay Özel Dedektiflik Şirketi Kurucusu İsmail Yetimoğlu, şecere araştırmalarında müşterilerden gelen ilginç amaçlarla taleplerin arttığını söylüyor.

Soy ağacınız hakkında bilgi edinmek istiyorsanız, soyadınızla ilgili basit bir Google araması size yüzlerce veri verecektir. Artık pek çok kişi MaviAy Dedektiflik uzmanları, soy bilimcilere atalarının tarihini araştırmaya yönelmektedir.  Türkiye ve yurtdışındaki eski arşivlerin titizlikle aramalarında büyük dedelerinin isimlerini keşfetmelerine yardımcı olmalarını istemektedir.

Yükselen trend ve şecere konusundaki artan ilgi hakkında daha fazla bilgi edinmek için Özel Dedektifler Derneği Başkanı ve Maviay Özel Dedektiflik kurucusu İsmail Yetimoğlu ile görüşmeniz için lütfen randevu alınız.

Lütfen Görüşme İçin Randevu alınız.

Görüşmeler Ücrete Tabidir.

Ücretler ve Diğer Bilgileri İnceleyin